Jaké jsou výhody pití limetkové vody? Pomáhá zabránit ledvinovým kamenům.

Jaké jsou výhody pití limetkové vody? Pomáhá zabránit ledvinovým kamenům.

Lidé zůstávají hydratovaní pitím tekutin a konzumací potravin s vysokým obsahem vody.

Množství vody, kterou člověk potřebuje k pití

 • Jejich pohlaví
 • Množství fyzické aktivity, kterou dělají
 • zda jsou nebo nejsou těhotné nebo kojení
 • Teplota a další environmentální faktory
 • Zda má člověk horečku, průjem nebo zvracení
 • Mnoho lidí nepije dostatek vody.

  Někteří lidé mohou zjistit, že stlačení vápna zlepšuje chuť vody a povzbuzuje je, aby ji pili více. Pití limetkové vody mohou lidé také využít mnoho zdravotních výhod, které nabízí.. Podle ministerstva zemědělství Spojených států obsahuje jedno vápno s průměrem 2 palce pouze 20 kalorií. miligramy (mg) vápníku

 • 12 mg fosforu
 • 68 mg draslíku
 • 19,5 mg vitamínu C, což je přibližně 22% denní hodnoty (%Dv) doporučeno pro dospělé
 • Kromě nutriční hodnoty limetek může mít limetková voda následující výhody:

  1.

  Podporuje spotřebu vody

  Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) naznačují, že lidé, kteří nepijí dostatek vody voda po celý den.

  2.

  Může snížit riziko určitých rakovin

  Několik studií ukazuje souvislost mezi citrusovým ovocem, jako jsou limety, a snížené riziko některých typů rakoviny. Metaanalýza observačních studií zveřejněných v roce 2015 vykázala možnou souvislost mezi zvýšenou spotřebou citrusových ovoce a sníženým rizikem rakoviny jícnu.

  Vědci také prokázali, že lidé s nejvyšším příjmem citrusového ovoce, ve srovnání s těmi s nejnižšími, zažili 9% snížení https://recenzeproduktu.top/ rizika rakoviny plic.

  Vědci však vyžadují další výzkum příjmu citrusového ovoce napříč různými typy rakoviny, včetně toho, kdy lidé přidávají vápno do vody, než mohou učinit definitivní závěry.

  3.

  Mohlo by hrát roli v celkovém zdraví kůže

  Limes je vynikajícím zdrojem vitamínu C. Vitamin C je antioxidant, který tělo potřebuje k výrobě kolagenu, což je sloučenina zapojená do podpory celkového zdraví kůže.

  Podle studie v časopise Klinická, kosmetická a vyšetřovací dermatologie vědci naznačují, že pití vyššího množství vody (více než 13 šálků denně) může mít pozitivní účinky na hydrataci a vzhled kůže.

  Nejen, že přidávání vápna do vody usnadňuje pití, ale kombinace vody a limetové šťávy může pomoci zlepšit vzhled a zdraví kůže. Zatímco zdravotničtí pracovníci běžně chápou zdravotní přínosy vápna i vody, v současné době nemají žádné podpůrné vědecké studie.

  4.

  Může podporovat hubnutí

  Několik studií se zaměřilo na vztah mezi pitnou vodou a hubnutím. I když na podporu tohoto spojení existují určité vědecké důkazy, vědci nejsou jasní, proč tento vztah existuje, a naznačují, že potřebují další výzkum.

  Revizní papír z roku 2019 o pitné vodě a hubnutí potvrzuje, že současný důkaz o úbytku vody a hmotnosti je nízký až střední kvalita.

  Citrusové plody, jako jsou limety, mohou mít bioaktivní sloučeniny, které by mohly pomoci kontrolovat váhu, ale lékaři vyžadují další výzkum, aby lépe porozuměli roli limitů a voda, které mohou hrát při podpoře hubnutí.

  5.

  Mohlo by pomoci podpořit imunitní funkci

  Tělo potřebuje vitamín C, aby podpořil normální fungování imunitního systému. Tělo člověka nemůže vitamin C vyrobit samostatně, takže ho musí získat z potravin nebo jiných zdrojů. Jedno vápno obsahuje 19,5 mg vitamínu C.

  Když ho člověk pravidelně konzumuje, limetková voda může pomoci posílit obranu těla a může zkrátit životnost nachlazení a případů chřipky, i když existují omezené vědecké důkazy Podpořte to.

  6.

  Může přispět k nižším riziku srdečních chorob

  Podle CDC, po zdravém stravovacím vzoru, který obsahuje čerstvé ovoce, včetně citrusových plodů, jako jsou limety, je důležité pro prevenci srdečních chorob a jeho komplikací.

  Výzkumníci se o tom nedávno zabývali systematickým přezkumem 2020 a metaanalýze observačních studií v časopise Journal of American Heart Association.

  Zjištění z této studie naznačují, že vyšší celkový příjem ovoce má spojení s nižším rizikem srdečních chorob a vědci viděli větší výhody speciálně pro citrusové plody mimo jiné ovocné a zeleninové zdroje.

  Vědci potřebují další klinické studie, aby potvrdili roli, které citrusové plody, jako jsou limety, hrají při snižování rizika srdečních chorob.

  Protože pití dostatek vody denně je důležité pro normální funkci těla, včetně srdce, použití limetek může být účinným a chutným způsobem, jak podpořit zvýšenou spotřebu vody.

  7.

  Mohlo by mít protizánětlivé vlastnosti

  s 22% denní doporučené hodnoty pro vitamín C v jednom vápnu, jsou bohaté na tuto živinu. Mezi mnoha dalšími potenciálními výhodami působí vitamin C jako protizánětlivé činidlo v těle. Imunitní systém a kontrola zánětu, podle revizního článku v Frontiers v imunologii.

  Vědci potřebují další dobře navržené studie u lidí, aby prozkoumali roli, kterou může citrusové plody hrát při snižování zánětu.

  8.

  Může pomoci zabránit ledvinovým kamenům

  limety obsahují jak kyselinu citronovou, tak vitamín C. Několik výzkumných studií ve vědecké revizní papíře z roku 2015 ukázalo schopnost citrusových plodů obsahujících tyto živiny rozbíjet nebo zabránit tvorbě některých typů ledvinových kamenů. Limetová voda by mohla být jedním řešením, které by člověku pomohlo splnit denní doporučení tekutin.

  Jak vyrobit limetkovou vodu

  Limetová voda lze snadno vyrobit:

  • Před jeho řezáním si umyjte čerstvé vápno.
  • Naplňte sklenici vodou a stiskněte šťávu z vápna do vody. /li>
  • Přidejte plátky vápna do džbánu pro přidanou chuť.
  • Vypijte vodu do 1 dne pro nejlepší chuť.

   Pro lidi, kteří mají potíže s pitím množství vody každý den, kterou lékaři doporučují, může být limetková voda dobrou alternativou. Různé zdravotní přínosy. Je však důležité si uvědomit, že tyto přínosy pro zdraví mohou být s větší pravděpodobností u lidí, kteří si zvykne pít vápennou vodu denně. Dieta.

  • Rakovina/onkologie
  • Kardiovaskulární/kardiologie
  • Výživa/strava
  • Urologie/nefrologie
  • /UL> Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  Comments are closed